MEANWELL-PSPA1000-24 90792 Power Supply/Transformer Class I PELV 1000W 42A AC 220-240V to DC 24V IP20 - Adjustable from DC 22V to DC 28V - Silver - L17 x W12 x H9.3
Available - Fast shipment ✓
• Brand: GloboStar
• SKU: 90792
• Line: MEANWELL-PSPA1000-24
Quantity
🔥 Low stock! Only 3 pieces left!
Secure payment
14 days return
2 years warranty
TECHNICAL DATA
Series : MEANWELL
Operating Voltage (Input) : AC220-240V
Operating Voltage (Output) : DC24V
Power : 1000W
Material : Aluminum, PCB with Triple Copper Coating / 3 Ounces
Dimmable : No
Protection Rating : IP20
Operating Temperature Range : -20…+40 °C
Rated Lifetime : ≥30000 Hours
Number of Switching Cycles : ≥50000 On/Off Cycles
100% Startup Time : Instant Start <0.5 s