MEANWELL-HLG480H-24A 90795 Power Supply/Transformer Class I SELV 480W 20A AC 220-240V to DC 24V Waterproof IP65 - Adjustable from DC 20.4V to DC 25.2V - Silver - L26.2 x W12.5 x H4.4
Available - Fast shipment ✓
• Brand: GloboStar
• SKU: 90795
• Line: MEANWELL-HLG480H-24A
Quantity
🔥 Low stock! Only 8 pieces left!
Secure payment
14 days return
2 years warranty
TECHNICAL DATA
Series : MEANWELL
Operating Voltage (Input) : AC220-240V
Operating Voltage (Output) : DC24V
Power : 480W
Construction Material : Aluminum, PCB with Triple Copper Plating / 3 Ounces
Adjustable Intensity : No
Protection Rating : IP65
Operating Temperature Range : -20…+40 °C
Rated Life : ≥30000 Hours
Number of Switching Cycles : ≥50000 On/Off Cycles
100% Start-up Time : Instant Start <0.5 s