71437 WL1-P75V24 Mi-BOXER DC Smart Wifi & RF 2.4Ghz & Push Dimming Power Supply SELV & Controller / Dimmer All in One AC100-240V to DC 24V 1 x 3A 75W - Max 3A 75W - IP20 M19 x W5.5 x H3.2cm
Available - Fast shipment ✓
• Brand: GloboStar
• SKU: 71437
-0% Sold out
Quantity
🔥 Low stock! Only 2 pieces left!
Secure payment
14 days return
2 years warranty
TECHNICAL DATA
Brand Name - Trademark: GLOBOSTAR LED LIGHTING AND ACCESSORIES GROUP
Series - Series: LED DIMMERS Series
Product Name: WL1-P75V24
Product SKU - Product Identification Code: 71437
Product Category - Product Category/Type: LED DIMMERS
Construction Material: Aluminum & Thermoplastic
Input Voltage: AC 100-240V
Output Voltage: DC 24V
Max Load Ampere: 3A
Max Load Watt: 24V/75W
Channels: 1 Channel
Technology - Technology: LED Dimmer
Certification Identification M/N : WL1-P75V24
Mercury Content : 0.0 mg
UV / IR : 0.0 mg
Starting Time - 100% Ignition Time: <0.2 s Instant Start